جستجوی پیشرفته     رهن و اجاره     خرید و فروش     مشارکت در ساخت     انتقال سرقفلی     پیش فروش     معاوضه
امروز بیست و یکم فروردین ٩٩
Skip Navigation Links
صفحه اصلی
آپارتمان
مغازه
خانه های ویلایی
زمین،استخر،باغ
کارخانه/کارگاه
سالن
سایر املاک
اخبار
جستجو
تماس با ما
نقشه جایگاه
ورود اعضاء
آرشیو اخبار

تبلیغات
 
آمار بازدیدکنندگان
  افراد حاضر : ٣
  بازدید امروز : ٢١٠
  تعداد کل : ٤٩٥١٨٩
  مشاهده کامل آمار جایگاه 

  هشتم تیر ١٣٩٦ ساعت ١٨:٥٠ نظرات[0]
 قیمت مسکن اصلی‌ترین شاخص تعیین اجاره‌بها، ظرفیت پرداخت افزایش اجاره در بین مستاجرین وجود ندارد/ قیمت اجاره مسکن را با سود بانکی و نرخ تورم مقایسه نکنید
  قیمت مسکن اصلی‌ترین شاخص تعیین اجاره‌بها،

رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: بسیاری از مالکین و موجرین قیمت اجاره مسکن را با سود بانکی و نرخ تورم مقایسه می‌کنند در حالی که ظرفیت پرداخت افزایش اجاره در بین مستاجرین وجود ندارد.

حسام عقبایی با اشاره به اینکه قیمت مسکن اصلی ترین شاخص تعیین قیمت اجاره بها است، گفت: از سال ۹۲ به بعد شاهد افزایش قیمت مسکن در کشور نبودیم و قاعدتا اجاره بها هم نباید در کشور افزایش یابد اما هر سال شاهد رشد اجاره بها هستیم.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایبِنا، عقبایی با بیان اینکه یکی از دلایل رشد غیر منطقی هزینه اجاره مسکن؛ عدم توازن بین عرضه و تقاضا در برخی از محله هااست و در برخی از شهرستانها نیز تعداد واحدها برای اجاره با تعداد تقاضا هم خوانی ندارد،  ادامه داد: یکی از مشکلات قیمت اجاره بها این است که هیچ نهاد و دستگاهی، متولی قیمت گذاری در بخش مسکن نیست و این امر باعث می شود که موجران قیمت اجاره را تعیین کنند.  

وی با تاکید بر اینکه گاهی رقابت ناسالم بین مستاجران باعث افزایش قیمت اجاره بها می شود، تصریح کرد: برای پیشگیری افراد سود جود و سوداگری به دولت توصیه می کنیم هرچه سریعتر سیاست های پولی و بانکی را اصلاح کند.

عقبایی ادامه داد: از دولت می خواهیم با توجه به اینکه روزهای پایانی طرح مسکن مهر را سپری می کنیم مسکن اجتماعی را در کشورآغاز کند تا این امر باعث ایجاد تعادل در بازار شود.

وی تصریح کرد: با ایجاد رقابت در حوزه تولید و با بالا رفتن عرضه می توان حباب قیمت مسکن را در حوزه اجاره نشینی کم کرد تا بازاری بدون تلاطم داشته باشیم.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به اینکه از ابتدای خرداد ماه معاملات روند صعودی گرفته است، گفت: در این دوران بازار مسکن ظرفیت افزایش قیمت در حوزه خرید و فروش را ندارد همچنین ظرفیت افزایش پرداخت اجاره هم در بین مستاجرین وجود ندارد.

وی تاکید کرد: قیمت اجاره بها در شهرهای کوچک با توجه به توازن عرضه و تقاضا ظرفیت افزایش قیمت را ندارد و اجاره بهای سال ۹۵ باید در شهرهای کوچک لحاظ شود.

عقبایی با اشاره به اینکه سهم مسکن در سبد خانوار در کشور با توجه به کاهش در آمدهای مردم و رشد قیمت مسکن، از ۲۸ به ۳۵ درصد رسیده و مسکن سهم بیشتری را به خود اختصاص داده است، گفت: در کشور حدود ۶۷ درصد مردم مالک و ۳۳ درصد مستاجر هستند، گفت: رتبه ایران از نظر تعداد مستاجران بسیار خوب است و در سایر کشورها ۶۰ درصد مستاجر هستند اما دغدغه های مستاجران ما را ندارند.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه تولید مسکن باید افزایش یابد تا مستاجرین احساس آرامش کنند، گفت: حداکثر رشد اجاره بها در شهرهای بزرگ بین ۷ تا ۱۰ درصد نسبت به سال ۹۵ است.

عقبایی ادامه داد: به مشاوران املاک توصیه می کنم برای توجیه مالکین در جهت کاهش قیمت های اجاره تلاش کنند تا بازار آرامی داشته باشیم.كليه حقوق اين اثر متعلق به Http://www.Amlak66.Com ميباشد.
هرگونه تقليد و نقل مطالب بدون ذكر منبع ممنوع می باشد.
 
  
Copy Right©2009Hamed Rezaei ,All rights reserved.